Geneze

20 let výroby vysoce přesných mechanických komponent

Historie společnosti CSO se začala psát v roce 1992 a nyní představuje moderně vybavenou organizaci, pro niž jsou přísné požadavky zákazníků alfou a omegou ve své činnosti. Naučili jsme se vnímat problémy plynoucí z nejnáročnějších požadavků zákazníků jako prostředek pro zdokonalování sebe sama, abychom mohli stát o krok před konkurencí. Chceme být symbolem kvality a stability ultra přesných součástí pro nejrůznější průmyslové aplikace s majoritním podílem civilního letectví. Aktuálně patříme do databáze schválených dodavatelů leteckých komponent vzduchotechniky pro Airbus, dále mechanických dílů avioniky, vodního hospodářství či sedaček.

 

Vnímáme jako samozřejmost používání veškerých moderních metod k zajištění špičkové kvality jako jsou FMEA, G8D, 5Why, SPC, 5S atd.. Setkáváme se na pravidelných poradách, kde přezkoumáváme KPI pro jednotlivé úseky naší společnosti, abychom se učili z případných chyb a posouvali firemní procesy k „dokonalosti“. Chceme zákazníkům vždy nabídnout něco navíc a být si jistí, že se k nám budou vracet s novými projekty.

 

Vývoj společnosti kopíruje neustálý rozvoj společnosti a trhu. Začínali jsme tím, že jsme vyráběli součástky z obyčejné oceli. Postupně jsme přidali nerez a nástrojovou ocel. Před několika lety jsme se zamilovali do výrobků z hliníkových slitin, jejichž produkce představuje nadpoloviční většinu. Události posledních let nás inspirovali k tomu, abychom se etablovali v oblasti vysoce přesných součástek exotických materiálů – například Titanu či Inconelu.

 

Jsme rodinná společnost, která chce zanechat otisk pro své budoucí generace. Již nyní organizaci vede druhá generace, která je konfrontována komplikovanou tématikou nejrůznějších rizik a omezení, s níž před dvaceti lety počítal jenom málokdo: globalizace, složitá a dynamicky se měnící legislativa, environment a štíhlost. Na globálním trhu hodláme být úspěšní zejména díky nejmodernějšímu vybavení, s nímž lze vyrobit téměř nemožné, nadstandartní kvalitě, vysoké včasnosti dodávek a plnění i něčeho navíc – přání zákazníků nad rámec obvyklých požadavků.